Ročník 2014

16. červen 2014 | 19.51 |
› 


otoROČNÍK 2014:

Po prvním úspěšném ročníku BUGRFESTu, kde se zavzpomínalo na Chucka Shuldinera, bude následoval i druhý vol.2, který se konal opět v kině ve Staré Vsi u Rýmařova - a to 10.5.2014. Z obsazení druhého ročníku bylo ihned zřejmé, že se pomyslná metalová laťka rodinného festu (tentokráte s přičiněním všech čtyř bratrů) posouvá zase o něco výš!!!

Vystoupily kapely:

ethno-doom / Ostrava

Doslova raketový vzestup mezi českou metalovou elitu se povedl moravské skupině SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY. Již po vydání debutu IRON v roce 1996 začínali pozorní posluchači i hudební kritici "cítit, že něco je ve vzduchu". Třaskavé očekávání explodovalo o dva roky později, kdy "Silenti" vyrukovali s druhou řadovkou BEHIND THE SHADOWS. Právě tohle album bylo oním katapultačním stimulem zmíněným již v úvodu. Vysoký standard svých kvalit skupina potvrdila i albem THEMES v roce 2000, za které obdržela žánrovou cenu Akademie populární hudby "Anděl".

Rok poté se skupina personálně zcela obměnila a v nové sestavě spojila své síly s moravským worldmuzikantem Tomášem Kočkem. Po třech letech spolupráce, vzájemného přibližování skladebných technik a názorů na muziku spatřilo na konci roku 2004 světlo světa album RELIC DANCES. Tomáš Kočko, v roli producenta, přizval k realizaci této hudební delikatesy i jednu z předních moravských cimbálových muzik CM Radošov. Výsledkem je pak album nabité metalovou energií a tlakem, výraznou moravskou melodikou a překvapivými souvislostmi mezi "doommetalovým" smutkem a smutkem moravských lidových balad. Album, inspirované nejstaršími vrstvami moravské lidové písně, která svou syrovostí a drsnou poetikou přímo vybízí ke spojení tvrdé hudby s barvami tradiční muziky, obsahuje osm písní, jejichž délka je pokorným přitakáním tradiční formě lidové balady. Výsledný tvar lze pak směle označit jako ethno-metal. Album RELIC DANCES bylo oceněno Akademií populární hudby jako nejlepší tuzemské hard'n'heavy album roku 2004 a stejné ocenění získalo i v antianketě českých tvrděrockových publicistů BŘITVA 2004.


 


cra

death-grind / Hlohovec

Vznik Craniotomy sahá doroku 1998. Založil ho Roman Halmo - kytara a Lukas Siska - bicie.  Po sléze se přidává Rastislav Vary/Pigou - spev. V této sestavě se odehrává několik koncertů, pak se k bandě přidává kytarista Palo Ondris. V létě 2000 Craniotomy poprvé vjíždí do studia, kde se nahrává demo...  and from flesh to bone, které později vyšlo jako MC u Akne Productions. Obsahuje 5 skladeb. Nasledovně odchází kytarista Palo a nahrazují ho Peter Szemenei - kytara a Daniel Hanak/Sampon - basa. V létě 2001 se opět v Exponent studiu nahrává 8 skladeb a o rok později se v MOONSET studiu dohrává další tři skladby, které spolu vycházejí na jednom cd s názvem Not cut out and it cant beeatenu Grodhaisn productions. Mezi vydáním cd z kapely odchází kytarista Peter. Craniotomy začíná naplno s koncerty zejména na Slovensku, v Čechách a v Německu. Po menších technických problémech a zpožděních v prosinci 2004 nahrává v MOONSET studiu druhé cd s názvem Cut and piece for your hunger, které také vydává Grodhaisn Productions. Craniotomy odehrává kopec koncertů a festivalův Europe s kapelami jakoSuffocation, Nile, Vader, VomitRemnants, Belphegor, Grave, Necrophagist, Disgorge, Disavowedatd. Začátkem roku 2008 kapela opouští label GrodhaisnProd. A v červenci se pouští do nahrávání v MOONSET studiu svého třetího cd už s novým zpěvákem Wewerem, který krátce po nahravání odchází za prací do Holandska. V současnosti zpíváo pět Pigou, ale Catharsis je nazpívaná jen s Wewerem. Nové album obsahuje 10 skladeb v délce 30:30 a vychází pod labelem Forensick musik.

Letosni rok 2013 vzniklo nove album Supply of Flesh Came Just in Time vice odkaz ZDE.


gore

grind-rock'n'roll / Karviná

Začátky kapely se datují někam ke konci roku 2000, kdy sestavu Escape doplnil bubeník Vilda z kapely Landslide a docházi ke změně názvu na G.O.R.E Původní sestavu tvořili Jožin (zpěv), David (kytara,zpěv),Milhaus (kytara),Čidar (bass) a Vilda(bicí). Kapela postupně v průběhu zkoušení a koncertování připravila své první promo CD a mezi jeden z největších úspěchů lze počítat vystoupení na OBSCENE EXTREME FESTu v roce 2002. Pak přichází účast na několika kompilacích. V létě 2003 odchází Milhaus k Disfigured Corpse, a po několika koncertech s jednou kytarou odchází v září i David. V průběhu podzimu to s kapelou zkouší Pancho (Deaf 99), který ale pro velkou vytíženost s vlastní kapelou vzdává spolupráci. V této krušné době se opět objevuje jako host na několika koncertech ztracený syn Milhaus. Situaci vyřešil telefonát s DiscoStu - frontmana Total Death, Carousell Of TearsFelisha. Tím se Milhaus mohl plně věnovat D.C. DiscoStu sebou přitáhl další novou akvizici - managera Mojdu a tímto jsme se uchýlili pod křídla managementu NiceBoysEntertainment. Na podzim 2004 jsme se zavřeli do GM recording studia v Třinci ,výsledkem je natočení prvního CD G.O.R.E " From second side " vydané u GRODHAISN Productions. Po dvou letech se kapela uhnízdila u KHAARANUS production u které vyšlo 6.6.2007 druhé řadové CD pod příznačným názvem " Never sober level ".

O letosnim album se dozvite ZDE.


noostrakprogressive-death / Havlíčkův Brod

Kapela Noostrak z Havlíčkova Brodu vznikla na přelomu roku 2002/2003, kdy se kytarista Michal Florian a bubeník Jarda Soukup, tehdy jako devítiletí (!!!), rozhodli spolu založit kapelu. Spolu s basákem Jakubem Pekařem v této sestavě působili až do roku 2004. 

Přelomový se stává rok 2011. Ke kapele se připojuje současný basák Vašek Jaroš, zpěvák Luboš "Fred" Kristek (Smashed Face) a kapela začíná s novým repertoárem hojně koncertovat. Na podzim se pouší do náhrání debutového alba a kapela vyráží na první evropské turné s kapelou Sarah Where Is My Tea.


dys

death-metal / Pardubice

Skupina DYSANGELIUM byla založena v dubnu 2011 kytaristou Viharem a bubeníkem Ctiborem. Po Viharově odchodu od pardubických KLAN a následném telefonátu od Ctibora započala spolupráce mezi Viharem a SABATHORY. Ta však měla krátkého trvání, neboť zakládající členové znenadání ukončili činnost kapely. Dva výše zmínění vše cítili jinak a rozhodli se ve spolupráci a tvoření muziky, pod názvem DYSANGELIUM, pokračovat. Po několika personálních změnách se definitivní podoba kapely ustálila. Zpěvákem skupiny je Nekro (dříve ZORDON), na basovou kytaru hraje Oťák (dříve SINSIDE) a druhou kytaru obsluhuje Dědek.

Dysangelium vydali prvotní album v roce 2012 odaz ZDE.


bf

 metal / Uherský Brod

Kapela vznikla v únoru roku 2004, kdy se dali dohromady bratři Skull (ex Proscription, Krabathor, Master, Martyr) a R.A.D. (ex Proscription, Stagnant, Hypnos, Shaark).

K rozdělané práci přichází o několik měsíců později vokalista Pawel (ex Decay) a basista Espin (ex Mouchys). V září téhož roku vzniká první mini CD s názvem 2004 - Good Time To Wake Up. V říjnu 2004 vstupuje do hry druhý kytarista – Dany z rakousko-českých Deprešion. Následně dochází k poslední změně Espina střídá Ritchie (ex Hangover, Something) a sestava se stabilizuje.

Na jaře roku 2005 startuje koncertní činnost. Koncem roku vzniká dvouskladbové promo Speak With Us!, které se společně s Good Time To Wake Up a videoklipem ke skladbě Speak With Me objevují společně na jednom CD.

Na jaře 2007 vychází už bez Danyho album Emotions Burn. Novým kytaristou se stává Zuhan (ex Hangover, Atomic Tom and Nuclear Jerry).

Po zhruba ročních uměleckých prázdninách kapela obnovuje na jaře roku 2009 koncertní činnost a začíná se věnovat přípravě nového materiálu. Kapelu pro velké pracovní vytížení opouští Ritchie a z Pawla se stává zpívající basák - pokračujeme ve čtyřech.

Na přelomu let 2010 a 2011 (znovu) odchází Skull a za bicími obratem sedí nejmladší válcíř - Laďa "Vercajk" Jandrt (ex Clown Army).

V roce 2012 spatřuje tmu světa promoCD Overload.

http://www.badface.cz/


crust-hardcore / Rýmařov

Kapela Personality Lapse vznikla v červnu roku 2012 ( pro detailisty 15.6.2012) a to spojením bývalých členů Genital Destruction/ Hechitera (Blekoš), Apetit Teror (Majkl)  a S.P.A.D. (Hasič). A abychom své staré, známé ksichty omladili, přibrali jsme do kapely velkého blondýna s basou Camfiho. Chvíli s námi zkoušela i Marťa (ex voc. Genital Destruction), ale nedostatek času a pracovní povinnosti ji donutily dále nepokračovat.

Už z prvních zkoušek bylo zřejmé, že se budeme stylově pohybovat někde mezi Grind/Crust/ Hardcorem a textově narážet na aktuální témata všeho druhu.

První koncert nenechal na sebe dlouho čekat a 17. listopadu roku 2012 jsme se poprvé ukázali, kde jinde než doma v Rýmařově na Růžku (Marč fest vol. 1) po boku Profesor Lefebvre, Aggressive Tyrants, Sudetia Non Cantat a North Mores.

V březnu jsme natočili prvotinu, jenž spatří světlo světa na konci června.


Obrázek

black-black / Přerov I-Město

SATYRICON Tribute je koncertní revivalový projekt různých aktivních muzikantů, rozličných stylů a hudebních preferencí s cílem kvalitně, ale ne doslovně kopírovat tvorbu této Norské kapely a tímto jí vzdát hold. Připravujeme koncerty na rok 2014.

Více info na Bandzone zde.


catalepsy

 death-metalcore / Krnov

Krnovská kapela, která se zrodila 16.1 2014. Název kapely porodil Jakub, bubeník. Ve výsledném překladu, míněno cyklo deprese, neboli strnulost mysli, kde se myšlenka smyslu života zastavila. Členové mají nasbíranou zkušenost ze současných kapel, Bowling dogs, kde hraje Patrik – sólovou kytaru, dále U3PIČ  zpěvák a kytarista Hema. Max a Jakub,  získávají své první zkušenosti v Catalepsy Mind. Uskupení vzniklo z originálních nápadů a s vlastní invencí. První setkání členů kapely byla ve školních lavicích střední varhanářské školy v Krnově.  V žánru se pohybují okolo death-metalcore.  Vokály Maxe dle jejich vlastních slov, vyjadřují ohromný prožitek z hudby jak na podiu, tak při zkoušení a někdy začne člověka mrazit i v zádech. Snaží se tvořit rytmické a melodické songy s nádechem metalových vsuvek, docela experimentální skladby.


ODKAZY:

Silent- https://www.youtube.com/watch?v=IGNetSQObpM

Craniotomy- https://www.youtube.com/watch?v=TYWTAXdTvTc

Dysangelium- https://www.youtube.com/watch?v=rDihE8K0hRI

Bad face- https://www.youtube.com/watch?v=6CUz-r6cy8g

Personality lapse - https://www.youtube.com/watch?v=7GEqQidpo_E

Satyricon tribute - https://www.youtube.com/watch?v=EcnDlRjl6lI

Catalepsy mind -  https://www.youtube.com/watch?v=woQ7PSd7dWs

Gore - https://www.youtube.com/watch?v=f9t_TEfWEzs

Facebook: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.552224384877441.1073741832.301695029930379&type=1

Deather: http://bandzone.cz/fan/memoritallfest?at=gallery&gi=663498


plakátx

SHRNUTÍ:

Poděkování za BF vol. 2 (který proběhl 10. 5. 2014) :


Moc děkujeme všem, kteří se odhodlali a dorazili do malé vesničky i několik desítek/stovek km. Je to k neuvěření, ale fans dorazili od Karlových Varů přes Brno, Ostravsko, Šumpersko a nevíme odkud ještě. Vážíme si toho, je to vděk za úsilí a práci, která se vyplatila.
Poděkování paří všem fans, kteří odpad řádně házeli do přípravených pytlů a rovněž tolerovali zákaz kouření v objektu...velký palec navrch!!!!!!!

Kamarádům sponzorům – díky moc!!!

Obci Stará Ves za půjčení kina. Dalším dvou bratrům Kubovi za grafiku a zapůjčení bicích, Staňovi za projekci a za parádní videa, Ivě za stránky BF, Báře za obrazy.

Johanovi a Adéle za čep 12° piva na sále. Holkám za barem - Kristýně, Hance a Bibianě

Luďovi, Pertovi a Petře za stání u pásků.

Dále všem učinkujícím kapelám!!!!! Blackieymu za půjčení beden.

Zigimu a Johanovi za  ozvučení.

Nesmíme zapomenout na reklamu – PAŘÁT, HELPMUSIC, ABYSS, FOBIA ZINE, BANDZONE, DENÍK, HORIZONT, SVČ Rýmařov, ZŠ MŠ Stará Ves p.Baslarovi BPdesign za plakáty, pásky, trika, plachtu. Tomáši Albertovi za ubytování kapel. 

Dále díky za podporu našich rodičů. Kamarádům za přípravu a úklid kina.


Sešlo se nás cca 300 hlav, vč.kapel a VIP!!!!

Tak nezbývá než pokračovat dál!
Zdroj: http://bugrfest.pise.cz/

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře