Ročník 2016

29. září 2015 | 16.11 |
› 

Čtvrtý ročník metalového rodinného festu,který se bude konat opět v bývalém kině ve Staré Vsi u Rýmařova 7.5.2016,bude ve znamení DEBUSTROLU.Tato thrashová legenda oslaví v r.2016 30let na scéně.

Dále žánr death-grind zastoupí další legenda v podání FLESHLESS z Děčína,na tancovačku tu budou GUTALAX z Křemže,z Polska k nám dorazí prezentovat progressive folk black metal kapela JARUN a další.

Bude tradičně osum kapel,už teď je na co se těšit!!!!

Kapela DEBUSTROL se neodmyslitelně zapsala do metalových dějin naší tuzemské scény.

Byla založena v prosinci 1986 zpěvákem a kytaristou Kolinssem a bubeníkem Melmusem,poté se přidává baskytarista Charvos,který kvůli vojně vydrží jen do dubna 1987.Za půl roku přijde do kapely kytarista Trifid,na koncertech obstarává basu. V listopadu téhož roku se přihlašuje do okresního kola Rockfestu, kde se může představit před více než pěti sty lidmi.

V únoru 1988 a DEBUSTROL nachází basáka ze skupiny TALER s novou přezdívkou Cizák.Téhož roku zahrají na festivalu Death Metal Session po boku kapel KRAKEN, Dr.TRICERATOPS, KRYPTOR a TÖRR.Ještě než nastoupí na vojnu stihnou nahrát ve sklepních prostorách za asistence zvukaře místního orchestru Adolfa Langhanse demo Vyznání smrti.

Po příchodu z vojny má zájem p. Kočandrle z firmy Monitor,účast na sampleru Ultra metal.V tu chvíli zrovna řeší místo nového bubeníka,Melmus odešel do TÖRRU. Místo zaujme bubeník ze skupiny BARACUDA Trůka.

V 15.září 1990 zahrají na festivalu Metal Massacre v Litvínově. V listopadu jsme začínají točit první desku s názvem Neuropatolog všeho se ujímá Miloš "Dodo" Doležal,deska vychází 21. března 1991. V té době kapele nabízí Česká televize natočení klipu "Údolí hádu".

Tento rok pro DEBUSTROL znamená úspěch v podobě vítězství o nejoblíbenější metalovou skupinu v anketě Černá vrána. Koncertně se kapely ujímá Kateřina Králová, která si bere veškerou živou prezentaci DEBUSTROLu. Odchází bubeník Trůka a do kapely přichází Reisich ze skupiny FERAT.

V červnu 1992 opět ve studiu Citron v Ostravě se natáčí album Svět co zatočí s tebou a vychází 16. října 1992 opět u Monitoru.Na stejnojmennou skladbu tuto skladbu se točí klip, na kterém se objevuje maskot z filmu "Noční můra z Elm Street" Freddie Krueger. Tenhle nápad se použije i jako název pro turné, na které vyjíždí 11. listopadu pod názvem "Freddie Krueger on Tour" do celkem 25 měst v celý republice včetně Slovenska.

Koncem roku 1993 ve studiu Propast Petra Jandy se nahrává druhá deska Chytrá past,vychází ale u firmy Popron Music 23. března 1994.Hned poté odchází bubeník Reisich hrát do kapely Kečup,místo něj přichází nový bicmen z kapely SYNDROM, Herr Miler.

Začátkem roku 1995 kapela podepisuje s Monitorem smlouvu na dvě desky do konce roku 1997. 16.5.1995 odjíždí do studia Citrón,produkce se ujímá Kolins a zvuku Petr Slezák.Album Vyhlazení je podporováno koncerty.Natáčí se i na video, společně s různými záběry, které jsou zaznamenány od úplných začátků až po současnost 29.8.1995.

V r.1997 odchází po vzájemné dohodě Trifid,i Cizák, který odchází do skupiny KRUCIPÜSK. Trifid končí s muzikou úplně.Jsou osloveni z kapely SYNDROM,kytarista Volák a basák Zed, kteří společně v únoru 1997 ke skupině nastupují.Firma Monitor EMI ruší smlouvu.

Nová smlouva se podepisuje 17.11.1997 s firmou Happy Music.Nová deska je 25.1.1998 nahrána zvukařem Standou Barochem pod názvem Pád do hrobu mrtvol ve stejnojmeném studiu.Vychází v březnu 1998 a opět je album podporováno koncertováním.Baskytarista Zed,je po natočení desky propuštěn a přichází opět ke slovu Cizák.

Rok 1998 vrcholí 13.9., kdy DEBUSTROL v Malé sportovní hale dělá předkapelu IRON MAIDEN.

V novém roce 1999 z rodinných důvodů odchází bubeník Herr Miler nahrazuje ho Libor Fanta alias Skull II. (ex. SYNDROM, KRYPTOR) .

Deska Apokalismus vychází 29.9.1999 opět u firmy Happy Music,(která není schopna desku dodat do všech obchodů) a opět ve studiu Happy ve spolupráci se Standou Barochem, produkce je na Kolinsovi.Nakonec se v lednu 2001 se domlouvají s firmou Sokol's Power Voice, která vydává např. HARLEJ, TÖRR.

V létě roku 2001 se začíná natáčet nové album s pracovním názvem - Přerušit sekerou na dvě části !!! Po téměř 6 letech se vrací do studia CITRON Radima Pařízka v Ostravě. Deska je natáčena úplně novou technologií a to digitální přímo do počítače. Deska vychází u firmy SOKOL´S POWER VOICE a to 15.10.2001 s názvem Steak,hned se začíná koncertovat a propagovat.

Od ledna 2003 je kapela ve třech,odešel kytarista Volák,náhradu se nedaří sehnat.Vychází v novém zvuku demo z roku 1988 Vyznání smrti.

Mezi rokem 2003 až 2004 koncertuje kapela ve třech a začíná připravovat desku PŘERUSHIT.Vrací se kytarista TRIFID. Natáčí se opět se STANDOU BAROCHEM v jeho novém studiu ČSNO BLUE VELVET 2 v PRAZE. Začíná se v polovině ledna 2005 a vše je dokončeno začátkem února. Album vychází 21.3. 2005 u firmy SPV okamžitě DEBUSTROL vyráží na zatím největší klubové tour po celé republice.

V roce 2006 vychází DVD kapely XX let totálního masakru.Obsahuje průřez historii kapely,bonusy atd..ale hlavě záznam koncertu v KD Opatov na pokraji Prahy v dubnu 2006.

Rok 2009 je ve znamení nového alba z anázvem Rwanda,produkoval opět Kolins,nahráno ve ČSNO No. 2 Blue Velvet a vyšlo u Sokol's Power Voice,kde součástí je i bonusové DVD "Hardcore Hisstory" Žívák CD Vyznání smrti live vychází v roce 2011 u Obscene Productions rámci podzimního turné "Czech Big 3" po boku TÖRR a ROOT, přesněji řečeno 22. listopadu 2011 v pražské Retro Music Hall.

Mezi největší koncertní sklapy Debustrolu patří určitě účast na dvou ročnících Festivalu SONISPHERE v ČR v roce 2010,2011 po boku mega kapel typu Iron Maiden, Metallica, Megadeth, Slayer, Anthrax, Alice In Chains, Korn, In Flames, Mastodon a další...

http://www.facebook.com/debustrol?fref=ts

http://bandzone.cz/debustrol


Skupina vznikla v roce 1993 sloučením skupin Zvrator a Garbage Disposal a po půl roce nahrála debutní demo Stench Of Rotting Heads, kterého se po celém světě prodalo více jak 700 kopií. Ani ne po půl roce členové GD odchází zpět do znovuobnovených GD a Vlada a Michal se dávají dohromady s bubeníkem Hansem a kytaristou Luďkem ze Zvrator. V této nové sestavě připraví nové skladby a odjedou mini tour se švýcartskými brutal death/grind EXULCERATION v České republice a par koncertů s DISBELIEF. Skupinu doplní basák Curo a v této úplné sestavě skupina nahraje ve studiu Hostivař na podzim 1994 dnes již legendární demo GRINDING.

V této době hrají před Krabathor, Dark Side, Disfigured Corpse a hlavně přelomovy koncert v teplickém klubu společně s CANNIBAL CORPSE, SAMAEL a DESULTORY,dále v německu festival pořádaný firmou Morbid records kde hráli s Dead Infection, Agathocles atd...

V roce 1996 vydala rakouská firma Ohne Malkorb Prod debutové mini CD MC Mastic Scum. Následují koncerty v Německu, Belgii,Slovensku ale i na ostrově Malta, kde Fleshless hráli dva koncerty s BEHEADED.

V roce 1999 vychází již konečně debut CD GRINDGOD v té době za využití bubenického automatu se kterým o rok později nahráli i další CD ABHORRENCE OFF CADAVERIC..na podporu se nakonec vydali až za oceán do USA, kde v letech 1999 a 2000 odehráli tour s Lividity či Deaden a zahráli na prestižním festivale MILWAUKEE METAL FEST a NOVEMBER TO DISMEMBER v Kalifornii.

V roce 2001 do kapely konečně přichází živí bubeník a tím je Vitys z kapely Mortura,jsou připraveny skladby pro RELAPSE REC na CZ ASSAULT a nové CD NICE TO EAT YOU.Opět se deska propaguje po celé Evropě,v Itálii, Lotyšsku, Německu, Švýcarsku, Slovensku, Rakousku atd..a tuné s ROTTEN SOUND po Evropě.

V ledenu 2003 Fleshless odlétají na jihoamerické tour po Kolumbii, Peru a Ekvádoru..což je dnes asi největší skalp kam se skupina mohla podívat a za to patří poděkování Čurbymu ale i Diegovi z Mutilated re., a klukům z Purulent (David R.I.P.), se kterými odehrají na jaře 2003 koncerty v ČR i po Evropě.Dále hrají na letních festivalech jako je Obscene Extreme festival , festival v Srbsku a samostatné koncerty s Haemorrhage, Lividity, Master.

Na konci roku 2003 vychází CD SENSUAL DEATH IMMITATION, natáčení proběhlo v bzeneckém studiu SHAARK.Opět přichází řada koncertů ať už na festivalu No Mercy s Kataklysm , Cannibal Corpse , ale i mini evropské tour s laniena Mentis a Surgical Dissection v Itálii, Švýcarsku, Belgii, Holandsku a, Německu a CZ.. a v létě vystoupeni na Obscene Extreme , Open Hell, Brutal Assault...

Rok 2005 - 2006 – Nové CD TO KILL FOR SKIN u Obscene Production.European Tour s Goratory (USA),Desecration (UK) a SKINNED (USA)..plno festivalů jako Grind the Nazi Scum 2006, Mountains Of Death (Switzerland), Hard taste fest v Německu, Grind Your Mother (Italy) , Obscene Extreme, NRW Deathfest , Zittau Death fest (Germany), Morbidee festival (Germany)...

Album Hate is Born u Metal Age Production vychází v roce 2008 a je spojeno opět s mnoha koncerty.Totéž se dá říci i o dalším albu Slaves Of The God Machine,které vyšlo opět u Metal Age Production v roce 2011.

Dosud poslední počin je Devoured Beyond Recognition z roku 2014- Metal Age Production.

Fleshless odehráli již stovky koncertů na třech kontinentech !!!

http://www.facebook.com/fleshlessofficial?fref=ts

http://bandzone.cz/fleshless


Gutalax vznikl začátkem roku 2009, v sestavě : Průduch - kytara, Maty - vox, Pouřík- bicí, Kebab - basa.

V září 2009 natáčí první materiál, 7 skladeb na společné split s italskou kapelou Cannibe. Následuje celá řada koncertů,např. support před Dead Infection, General Surgery a Mucupurulent, nebo z jiných akcí Adipocire fest, Grind your mouth, Toxic Party, Grind Stock, a další...

V srpnu 2010 přichází na post druhé kytary Kojas . Pokračují dále v intenzivnějším hraní převážně po celé ČR,ale i mimo ní. Na podzim 2010 následuje třídenní mini tour s holandskou kapelou Rectal Smegma.

V lednu roku 2011 natáčí ve vyškovském studiu Davos debutové CD SHIT BEAST pod labelem Bizarre leprous. Následuje CZ tour s polskou bandou Ass to Mouth a několik českých festivalů Fekal party, Metalgate Czech death fest, Afod fest...

V roce 2012 koncertují euro tour s názvem FEKAL GASTRO EUROPEAN TOUR 2012 po boku Spasm ( 10 dní po Slovinsku, Itálii, Holandsku a Německu)..dále OBSCENE EXTREME.V témže roce odchází bubeník Pouřík,jeho post nahrazuje MR.FREE.Další změna v sestavě kapelu nemine a odchází i kytarista Průduch,místo něj přichází KOHY z kapely Memories Of Peril. Do konce roku 2012 ještě stihnou v nové sestavě zahrát v Portugalsku, Švýcarsku, Rakousku, Německu...

Na začátku roku 2013 GUTALAX odletěli na 14 dní tour po Mexiku.

Na konci roku 2014 nahrávají opět v studiu Davos album SHIT HAPPENS,které vychází začátkem roku 2015 u Bizarre leprous.

http://www.facebook.com/GUTALAX-cz-gore-grind--116773548349011/timeline/

http://bandzone.cz/gutalax


Počátky kapely Jarun začala v roce 2008, kdy kytarista Zagreus začal experimentovat se svým sólovým projektem, jehož cílem je spojit lidovou hudbu s black metalem.

Na konci roku 2010 založil kapelu Jarun,připojil se k němu kytarista Rolsen, zpěvák Meph ex-Formosus, ex-Ceremony a bubeník Radoslav z Pneumatic Frost Po období intenzivních zkoušek skupina šla na konci roku do Sadecki NS studia nahrát své debutové album. Proces nahrávání bylo poměrně dlouhé,ale konečný výsledek se ukázal být velmi prospěšný. Nahrávky se zúčastnil basák Mateusz "Mateo” Kotkowski ze skupiny Emergency Pilots.

V únoru 2012, je skupina konečně kompletní, když se přidá baskytarista Radogost.

Jejich debutové album, nazvané "Wziemiozstąpienie" skládající se převážně z materiálu pocházejícího z dob sólové činnosti Zagreuse, byl vydán v září r. 2012.Deska získala přízeň publika a sbírá skvělé recenze.

V prosinci roku 2013 odchází bubeník Radoslav a jeho místo Marcin "Pazuzu" Pazera z Formosuse.

V nové sestavě pak v květnu roku 2015 vychází album s názvem Pod niebem utkanym z popiołu.

http://www.facebook.com/jarunband?fref=ts


crusher

Skupina CRUSHER vznikla v roce 1991 na troskách rozpadnuvších se blackmetalových Ortel.

 Během prvního čtrnáctiletého období existence odehrála přes 300 vystoupení doma i v zahraničí včetně 3 evropských tour s veličinami jako VADER, DEAD INFECTION nebo KRABATHOR . Dále mnoho vystoupení s neméně kvalitními spolky jako jsou IMPALED NAZARENE, AGATHOCLES, SQUASH BOWELS, NYCTOPHOBIC, FLESHGRIND, CRIPPLE BASTARDS a mnoha dalšími.
 Jedním z vrcholů dosavadní existence CRUSHER byl koncert 14.11.2000 kdy skupina vystoupila na pódiu RC Mír v Uherském Hradišti před NAPALM DEATH a NASUM .
 Kapela se dále účastnila i domácích nejprestižnějších festivalů jako OBSCENE EXTREME, BRUTAL ASSAULT, DYNAMO NORTH POWER JAM nebo NUCLEAR ASSAULT .
 Nahrávky CRUSHER se distribuovaly do řady zemí celého světa a zaznamenali spoustu pozitivních ohlasů fans i kritiky v hudebním tisku.
 Tvorba CRUSHER se vyvíjela,od thrashových začátků,přes thrash/deathové období od druhého dema až po debut Daymares, přes thrash/death s vlivy hard core v pořadí druhého CD To The Core až po psycho death-grind album Untearable Of Colossus,.Když následně 2 roky po jeho vydání v roce 2004 přerušila činnost.
 Na podzim 2011 kapela vstává z mrtvých v téměř shodné sestavě z období To The Core a v létě 2012 vychází album From The Core kde je šest nových počinů a zremasterovaná stará dema. Album vychází spolu s reedicí CD To The Core i na vinylu.
 CRUSHER opět začíná koncertovat, v roce 2013 má za sebou několik povedených vystoupení, třeba s legendou MASTER . . .


http://bandzone.cz/crusher


zone

ZONE je česko - polská metalová kapela, kde se sešli muzikanti hrající odlišně styly ve svých domovských kapelách. Za mikrofonem a na basu Sebastian Bartek, který hraje death metal v polské kapele Cortege a před tím dlouhou dobu hrál s kapelou Uziel. Na sólovou kytaru Lumír Kromer, známý z DEMIURG hrající technický death metal a DEATH revival-Karviná. Na rytmickou kytaru blackmetalový Azazel známy z dlouhého působení v kapele INFERNO a momentálně je spjat s další blackmetalovou hordou SILVA NIGRA. Za bicíma sedí starší bratr Azazela DiGaZ, který s kytarou sthrashoval v Patek 13, WHISPER a do bicích mlatíl u karvinských thrasherů OLD. Kapela nehraje ortodoxně vyhraněný styl, ale využívá sílu metalové hudby. Momentálně se dokončuje první CD "World is Vain" a venku je videoklip ke skladbě "My Closest Enemy", produkovaný nadšencem temné kinematografie Lukášem Bulavou - (Horrorwatch)


https://www.facebook.com/zone.metalband/?fref=ts

http://bandzone.cz/zonemetalband


GNmGMI5mtozdZ0rbtVNFV2K5XXK-il

Old Thrash Titans je thrash metalová kapela z Morkovic u Kroměříže. Její kořeny sahají až někam do první poloviny 90. let. "Novodobá" historie se datuje od roku 2007, kdy kapela znovu a pod novým názvem obnovila činnost... Kapela se profiluje jako revival band americké thrashové ikony SLAYER.

Historie kapely sahá až někam do první poloviny 90. let minulého století. Právě tehdy se totiž rozhodli Luboš, Viktor a Milan založit v Morkovicích metalovou kapelu.Poté se k nim přidává Martin z kapely Vesnická sebranka.Hráli naši tvorbu ale převážně převzaté věci od Metallicy a Slayer.

Začalo období hledání, tápání, různých pohledů na směřování kapel.Nakonec po personálních změnách Viktor založil death metalovou kapelu Enigmatic Faith, Martin znovuobnovil Vesnickou sebranku (dnes Lilith - death metal), Luboš a Milan ukončili hraní na kytary.

Přelomový se stal rok 2007 kde kapela v květnu odehrála první koncert již pod hlavičkoou Old Thrash Titans.

http://www.oldtrashtitans.wbs.cz/

http://www.facebook.com/Old-Thrash-Titans-Slayer-revival-169744983067727/timeline/

http://bandzone.cz/oldthrashtitans


madebyzero

Uherskohradiští Made By Zero vznikli v listopadu roku 2009 z kapel Alone in the Silence a The Chemtrail. Promo NEVER-BACK-DOWN bylo natočeno 5. - 7. 11. 2009 ve studiu Šopa u Stani Valáška v Lipově. Od roku 2010 zahráli již na několika akcí,koncertů a festů. Sestava MBZ:Michal-zpěv, Kuba Mira-kytary, Pavel-basa, Libor bicí.

https://www.facebook.com/Made-By-Zero-138540936218264/?fref=ts

http://bandzone.cz/madebyzero

... a další.
Zdroj: http://bugrfest.pise.cz/12-rocnik-2016.html


Poděkování za BF vol. 4


Zdar metalová rodino!!! 

Je to až k neuvěření, kolik fans dorazilo na Bugrfest do tak malé vísky jako je Stará Ves!!!!!

To jsme opravdu nečekali.... velké poděkování všem co jste dorazili a podpořili metalovou scénu. Metal se sám neudělá, jsme jen dělníci metalu. :-) 

Bylo Vás 303 platících!!!! ....když přičteme ty, kdo došel po stáhnutí kasy po Debustrolu, kapely a VIP tak se nás sešlo cca 390!!! To je opravdu masakr!!!!

Vypilo se 22 beček a spousta litrů alkoholu.

'Děkujeme' též skupině dementních vypatlanců, že poničili nábytek a parkety tím, že se vozili na otočeném stole. Škoda jen, že jsme to nikdo z nás neviděli... naházeli bychom je do rybníka, aby vystřízlivěli, škoda jde do tisíců!!!!


DÁLE DĚKUJEME!!!Kamarádům sponzorům – díky moc!!!


Obci Stará Ves,ZŠ MŠ Stará Ves.

Bratrům Kubovi za zapůjčení bicích, Staňovi za projekcI. Ivě za stránky BF a celkovou grafiku, Báře za obraz. Marceli a Ivě za vegan guláš.

Laďovi a Adéle za čep 12° piva na sále. Holkám za barem - Kristýně, Hance a Lucce.

Luďovi a Petře za stání u pásků.

Dále všem učinkujícím kapelám za TOP výkony!!!!! Marovi a Rebusovi (CRANIAL CARNAGE) za půjčení kyt. a bas. bedny. Blackieymu (PERSONALITY LAPSE) za půjčení kytarové bedny.

Zigimu a Johanovi za ozvučení.

Nesmíme zapomenout na reklamu – PAŘÁT, FOBIA ZINE, BANDZONE, HORIZONT, SVČ Rýmařov,  p.Baslarovi BPdesign za plakáty, pásky, plachtu. MERCH FACTORY za trika.

Tomáši Albertovi, Františku Albertovi za ubytování kapel. 

Dále díky za podporu našich rodičů. Všem kamarádům za přípravu a úklid kina.


Těšíme se na Vá

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře